Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna C

26.05.2019

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

2. Dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

3. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca - na mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę również rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o 17.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe. Postarajmy się brać udział w tych nabożeństwach, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości. W związku z Dniem Dziecka obchodzonym tego dnia zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z grona ministrantów, scholi i koła misyjnego najpierw na mszę świętą o godz. 17.00, by wspólnie pomodlić się o czyste i dobre serca dla nich, a także o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo, a potem na wspólne spotkanie, zabawę i kiełbaskę z grilla przy plebanii o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie przypada pierwsza niedziela miesiąca - na sumie o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Prosimy Asystę Parafialną i dzieci komunijne sypiące kwiatkami.

W przyszłą niedzielę także w całej Polsce w Kościele przeżywać też będziemy Narodowe Święto Dziękczynienia za otrzymane przez wieki łaski Boże, za pontyfikat Papieża Jana Pawła II i za 33 lata posługi biskupiej Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prosząc o jego beatyfikację. Jednym z wotów tego dziękczynienia jest ciągła rozbudowa świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na którą będziemy mogli złożyć ofiary do puszek po mszach świętych. W imieniu budowniczych zwracamy się z prośbą o wsparcie tego dzieła – wotum wdzięczności naszego narodu.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy dekorowanie kościoła kwiatami według kolejności ulic i wiosek (jak co roku). Prosimy więc, by na przyszłą niedzielę ofiary na kwiaty do kościoła zebrali mieszkańcy I-szej części ul. Kościelnej (od Płockiej do Wieczorka).

Dziękujemy za zebrane w tym tygodniu ofiary na wywóz odpadów z cmentarza parafialnego za I półrocze 2019 r.: z ul. Północnej (od 7 rodzin), z Pl. Bojowników (od 5 rodzin), z ul. Kościuszki (od 5 rodzin), z ul. Wieczorka (od 5 rodzin), z ul. Sienkiewicza (od 3 rodzin), z ul. Żwirki i Wigury (od 3 rodzin), z ul. Parkowej (od 13 rodzin) i z ul. Płockiej (od Worowic do Szkolnej - od 17 rodzin).

5. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybieramy 51 osób, które będą reprezentować naszą Ojczyznę w Parlamencie Europejskim. Od nas zależy jak będzie brzmiał polski głos w Brukseli. Każdy z nas, każda Polka i każdy Polak jesteśmy odpowiedzialni za dalsze losy naszej Ojczyzny w Europie. Udział w tych wyborach jest więc wyrazem naszego społecznego zobowiązania. Jako wasi duszpasterze zachęcamy wszystkich uprawnionych do głosowania do udziału w dzisiejszych wyborach i dobrego wybierania.