Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Dziękuję serdecznie naszym parafiankom za wykonanie tych pięknych palm do naszej świątyni.

W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 20.00. Zapraszam wszystkich Parafian na ten wyjątkowy dzień : dzieci, młodzież, dorosłych, służbę liturgiczną ołtarza – ministrantów, lektorów, kantorów. To jest dzień kiedy dziękujemy Jezusowi za dar Eucharystii. Zapraszam wszystkie grupy działające w parafii: asystę procesyjną, rady parafialne, koła żywego różańca i wszystkich Parafian. Niech ten dzień będzie w tym roku wyjątkowy w naszej Parafii. Może nigdy nie byłeś w kościele w Wielki Czwartek. Może to jest ten dzień kiedy warto zaryzykować i przyjść. Będzie nam miło kiedy się spotkamy.

Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wieki piątek o godzinie 20.00 wyruszymy na ekstremalna Drogę Krzyżową. Wszelkie informacje są na stronie internetowej Parafii. Zapisy dzisiaj do końca dnia.

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00. 11.00, 12.00 i 13.00 oraz po wieczornej liturgii .

W tym czasie będziemy tez służyć posługą sakramentalną w konfesjonale.

Świętowanie rozpoczniemy   w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Zabieramy ze sobą świece.

Czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc do rezurekcji, w której uczestniczyć będą nasi druhowie strażacy.

W najbliższą niedzielę będziemy celebrować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00. Zapraszam serdecznie asystę procesyjną,dzieci sypiące kwiatkami( kl III i IV), druhów OSP , naszą Gminną orkiestrę, służbę liturgiczną ołtarza. Postarajmy się w tym tygodniu odnowić i przygotować feletrony procesyjne. Kościół będzie otwarty jutro przez cały dzień.

W ostatni piątek przeżyliśmy parafialną Drogę Krzyżową, ulicami Staroźreb. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego przeżycia tego misterium:

– Ks. Grzegorzowi, Panu Organiście, lektorom czytającym rozważania oraz ministrantom.

– wszystkim grupom i stanom za czynny udział w dźwiganiu krzyża przy poszczególnych stacjach ( dzieciom, młodzieży, ministrantom, lektorom, asyście procesyjnej, członkom KŻR, radom parafialnym, nauczycielom, katechetom i pracownikom naszych szkół, siostrom zakonnym, włodarzom naszej gminy, radnym i sołtysom oraz pracownikom Urzędu Gminy oraz wszystkim parafianom uczestniczącym w tym nabożeństwie.

– szczególne podziękowanie składam wszystkim druhom OSP w Staroźrebach z Panem Prezesem Markiem na czele. Dziękuję za asystę przy niesieniu krzyża, za zapewnienie bezpieczeństwa na trasie i wszelką pomoc organizacyjną. Ale nade wszystko pragnę podziękować za Wasze wielkie zaangażowanie w przygotowaniu krzyża i poszczególnych stacji drogi krzyżowej. Dziękuję za poświęcony czas i waszą życzliwość . Wszystkim za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– ul. Sportowa (7 rodzin) –  350 zł

– ul. Młodzieżowa (3 rodzin) – 150 zł

– Zdziar Mały   (3 rodziny) – 170 zł

– ul. Tęczowa i Wiosenna (9 rodzin) – 150 zł

– Słomkowo (20 rodzin) – 910 zł

– Worowice Wyroby (17 rodzin) – 502 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W środę od godziny 14.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, których możemy jeszcze zgłaszać w zakrystii po Mszach świętych.

Wszystkich ministrantów zapraszamy w dni Triduum na godzinę 17.00 do kościoła na próby liturgiczne aby dobrze przygotować przebogatą liturgię tych dni.

UWAGA ! We wtorek 2 kwietnia, zaraz po świętach, o godzinie 16.00 – próba kandydatów do bierzmowania. Klasy II szkół ponadpodstawowych i starsi. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.