Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

W najbliższy piątek odprawimy ostatnią Drogę Krzyżową. Będzie ona przebiegała ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować Jezusowi za dar zbawienia ale jednocześnie będzie to nasze świadectwo wiary. Msza święta o godzinie 17.30 i Droga Krzyżowa o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian. Serdecznie też proszę, jak co roku, naszych druhów Strażaków o pomoc w zabezpieczeniu trasy i pomoc logistyczną.

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Zakładając, że wielu parafian w czasie rekolekcji już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić – zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi.

Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Uroczysta Msza święta z procesją o godzinie 10.00. Palmy święcimy tez na pozostałych Mszach Świętych.

Możemy zgłaszać naszych chorych, których odwiedzimy w Wielką Środę z posługą sakramentalną od godziny 14.00

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– ul.  Młodzieżowa (6 rodzin) – 130 zł

– Nowy Bromierz (24 rodzin) – 540 zł

– Kolonia Staroźreby [Młyńska] (14 rodzin) – 510 zł

– Mieczyno (24 rodziny) – 670 zł

– Bromierz Wieś (13 rodzin) – 390 zł

– Grabina  (11 rodzin) – 440 zł

– Przeciszewo Wieś (14 rodzin) – 425 zł

– Nowy Bromierzyk (21 rodzin) – 980 zł

– Bromierzyk (47 rodzin) – 1580 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W Wielki Piątek o godzinie 20.00 wyruszymy na ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisujemy się do przyszłej niedzieli w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Podajemy numer Pesel do ubezpieczenia.

– trasa będzie przebiegała wokół Staroźreb, ok 12 km.

– każdy uczestnik musi posiadać kamizelkę odblaskową i latarkę

– niesiemy ze sobą krzyż i pochodnie

– idziemy w ciszy mając czas na prywatną medytację

– zatrzymujemy się przy wyznaczonych stacjach na wspólne rozważanie i chwilę prywatnej modlitwy

– bierzemy ze sobą ciepłe ubranie i ochronę przed deszczem