Parafia św. Onufrego w Staroźrebach wchodzi w skład diecezji płockiej, należy do dekanatu bielskiego a jej historia sięga XIV wieku. Właścicielem Staroźreb był w 1398 r. Stanisław Grad ze Szreńska. Z jego fundacji wybudowano świątynię. Parafię erygował prawdopodobnie ok. 1402 r. bp Jakub z Korzkwi. Drugi kościół, drewniany, został wzniesiony w 1547 r. przez Wojciecha Staroźrebskiego, biskupa chełmskiego i przemyskiego. Po jego zniszczeniu, kolejny kościół został wystawiony w 1784 r. przez Onufrego Bromirskiego, starostę płockiego i płońskiego wraz z proboszczem ks. Jakubem Lissowskim.

W latach 30-tych XIX wieku kościół znajdował się w złym stanie, dlatego w latach 1855-1858 wybudowano nowy, murowany, staraniem Anieli z Porczyńskich Bromirskiej, oraz plebanię według projektu Józefa Górskiego. Świątynię konsekrował w 1888 r. bp Henryk Kossowski. Była ona restaurowana w latach 1915-1916, odnawiana w 1924 r. oraz po II wojnie światowej i służy parafii do dzisiaj jako kościół pod wezwaniem Aniołów Stróżów.

Obecnym proboszczem parafii od lipca 2019 jest ks. mgr Krzysztof Zakrzewski. Natomiast wikariuszem od sierpnia 2019 jest ks. mgr Michał Tański.

Kancelaria parafialna posiada księgi metrykalne chrztów, ślubów oraz zgonów prowadzone od 1928 r.

Spośród zabytków sztuki sakralnej na uwagę zasługują:

1. chrzcielnica z piaskowca z połowy XVII w.,
  2. monstrancja z połowy XIX w.,
  3. relikwiarz z pierwszej połowy XIX w.
  4. ołtarz główny z lat 60-tych XIX w.

Parafia św. Onufrego swoim zasięgiem obejmuje następujące ulice: Akacjowa, Pl. Bojowników, Brzozowa, Chabrowa, Chopina, Głowackiego, Jaśminowa, Jodłowa, Klonowa, Kopernika, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Lipowa, 11 Listopada, Modrzewiowa, Parkowa, Partyzantów, Płocka, Polna, Północna, Sienkiewicza, Słoneczna, Sosnowa, Sportowa, Strażacka, Szkolna, Targowa, Tęczowa, Trzydziestolecia, Wieczorka, Wiatraczna, Żwirki I Wigury oraz takie miescowości jak: Borowo, Bromierz Nowy, Bromierz Wieś, Bromierzyk Nowy, Bromierzyk Wieś, Grabina, Mieczyno, Opatówiec, Ostrzykówek, Przeciszewo Kolonia, Przeciszewo Wieś, Przedbórz, Sędek, Słomkowo, Staroźreby Hektary, Staroźreby Kolonia, Staroźreby Nowe, Borowice Wyroby, Zdziar Las. Obecna ilość mieszkańców to 3849 osób.

Z parafia pochodzi trzech księży – ks. mgr Dariusz Multon 1993 oraz ks. mgr Roman Murawski 1994 i ks. Adam Warda 2012

Na terenie parafii znajduje się dom zakonny Sióstr Pasjonistek. Kapelanem w tym domu jest ks. mgr Marcin Lewandowski