Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 10.00 odbiór alb dla dzieci w salce na plebani.

Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.45 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 12.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.

Ostatnia Droga Krzyżowa 22 marca odbędzie się ulicami Staroźreb o godzinie 18.00. Dlatego Msza święta będzie odprawiona o godzinie 17.30.

Natomiast Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie odprawiona w Wielki Piątek o godzinie 20.00.

W dzisiejszą niedzielę oraz przyszłą, tradycyjnie przed kościołem, możemy zakupić palmy wykonane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Nowej Górze. Nabywając te palmy wspieramy całą społeczność tej szkoły. Zachęcamy serdecznie do wsparcia tej pięknej inicjatywy.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– ul. 11 listopada ( 6 rodzin) – 120 zł

– ul. Płocka [od Worowic do Szkolnej] (35 rodzin) – 780 zł

– ul. Kościelna [ od Płockiej do Wieczorka] (19 rodzin) – 570 zł

– Przedbórz (32 rodziny) – 720 zł

– Przeciszewo Kolonia (17 rodzin) – 480 zł

– Nowe Staroźreby + Sędek (16 rodzin) – 650 zł

– Staroźreby Kolonia (15 rodzin) – 610 zł

– ul. Chabrowa (6 rodzin) – 145 zł

– ul. Partyzantów (7 rodzin) – 310 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne w zakrystii po Mszach św.