Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy:

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi, kiedy słowa ranią i bolą,

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

Mądrości, która widzi dobro i widzi co dla nas najlepsze,

 Niech te święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy otuliwszy serca Wasze spokojem i radością.

Życzymy Wam chwil refleksji i chwil radości spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole.

Serdeczne słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane zaangażowanie pragnę serdecznie podziękować: Ks. Grzegorzowi, Panu Michałowi, Panu Kamilowi, służbie liturgicznej ołtarza: ministrantom, lektorom, asyście procesyjnej. Serdeczne podziękowanie składam Pani Agnieszce Gajewskiej z rodziną za dekoracje kwiatowe w naszej świątyni. Dziękuję za udział w procesji naszej orkiestrze gminnej. Moc gorących podziękowań za udział w liturgii i czuwanie przy Grobie Pańskim składam naszym Druhom z OSP z Panem Prezesem Markiem na czele.

Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować którzy uczestniczyli w naszej pierwszej ekstremalnej Drodze Krzyżowej którą przeżyliśmy w Wielki Piątek. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę Pana Łukasza Kinalskiego, który był inicjatorem i organizatorem tego wydarzenia. Moc podziękowań kieruję w stronę naszych druhów strażaków za profesjonalne zabezpieczenie trasy i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem oraz za pomoc logistyczną tego wydarzenia. Dziękuje też za pomoc naszym braciom policjantom.

Wszystkim za wszelkie dobro niech Pan Jezus Zmartwychwstały błogosławi.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie działające w naszej diecezji.. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10.00 zostaną też wyróżnione dzieci, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwie drogi krzyżowej i złożyły swoje wyklejanki.

Przypominam kandydatom do bierzmowania o próbie we wtorek o godzinie 16.00 i w piątek o 18.30. Obecność obowiązkowa. Chodzi o uczniów klas II i starszych.