Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Bóg zapłać.

Dziś na Mszy Świętej o godzinie 10.00 zostaną wyróżnione dzieci, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W piątek 12 kwietnia 2024 o godzinie 17.00 będziemy przeżywać w naszej wspólnocie uroczystość bierzmowania naszej młodzieży. Sakramentu udzieli J.E. Ks. Bp. Mirosław Milewski.

Próba generalna, wraz ze świadkami, we wtorek o godzinie 18.30. Natomiast spowiedź kandydatów i świadków w czwartek od godziny 16.30. Pozostałych parafian zapraszamy na Msze świętą z udziałem Ks. Biskupa.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 10.00 spotkanie rodziców i dzieci klas III i IV , czyli dzieci komunijnych.

Odbywa się kolejna zbiórka elektrośmieci, którą organizują druhowie OSP w Staroźrebach. Informacje są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

Przy tej okazji pragnę podziękować naszym druhom za wykonaną pracę polegająca na zabezpieczeniu poddasza naszej świątyni. Zlikwidowano wszystkie dziury gdzie ptactwo próbowało robić gniazda wyrzucając ocieplenie naszego dachu. Dziękuję za profesjonalne zabezpieczenie naszej świątyni. Dziękuję Panu Krzysztofowi Szałańskiemu za użyczenie stosownego sprzętu.

Dziękując wszystkim za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój naszej świątyni na cały rok pragnę poczynić sprostowanie odnośnie ulic Tęczowa i Wiosenna (9 rodzin) – 210 zł.