Ogłoszenia - WIELKANOC - Drugi Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny

22.04.2019

1. Przeżywamy Święta Zmartwychwstania Pańskiego, największe katolickie uroczystości w roku kościelnym, które rozpoczynają okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

W ten drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny (jak co roku) wspieramy duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

W sobotę o 9.00 próba scholi dziecięcej, o 10.00 zbiórka ministrantów.

Niedziela, przypadająca 28-go kwietnia, kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii jest nabożeństwo do Bożego miłosierdzia. Przed każdą mszą świętą we wspólnej modlitwie będziemy koronką wypraszać miłosierdzie dla nas, dla bliskich zmarłych i dla całego świata. Od tej niedzieli rozpocznie także 75-ty Tydzień Miłosierdzia. Połowa ofiar składanych w przyszłą niedzielę na tacę będzie tradycyjnie także przeznaczona na potrzeby Caritas.

W przyszłą niedzielę na mszy o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas IV-tych przygotowującymi się do Generalnej Komunii św., a na sumie o 12.00 spotkanie dla Kół Różańcowych naszej parafii i wymiana tajemnic.

2. Od pustego grobu, Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy: by Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską nasze życie i obdarzał nas wszelkimi potrzebnymi łaskami i darami. Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!