W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym i jednocześnie dzień patronalny Akcji Katolickiej  i wszelkich grup działających w parafii.

Dziękuję serdecznie za ofiary, które wpłynęły w ostatnim czasie na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.

W jedną z niedziel października odbywało się tradycyjne liczenie wiernych we wszystkich kościołach w Polsce. W naszej świątyni na wszystkich Mszach Świętych uczestniczyło ok. 800 osób. W parafii zameldowanych jest 3890 osób  a według kartoteki parafialnej zamieszkuje nas ok 3500 osób. Jak nietrudno obliczyć stanowi to 22,8 %. Jeśli odliczymy dzieci w wieku niemowlęcym, osoby chore czy w podeszłym wieku, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do świątyni, osoby, które muszą pracować w niedzielę, osoby innego wyznania czy niewięrzących, to zapewne ten współczynnik byłby nieco wyższy. Ale czy napawający optymizmem ?

Dziękuję serdecznie za ofiary na kwiaty do kościoła mieszkańcom Mieczyna.  Na przyszłą niedzielę proszę o dekorację kościoła mieszkańców Opatówca.

Rozpoczeliśmy okres grzewczy w kościele. Musimy zakupić olej opałowy na okres zimowy. Stąd też ofiary zbierane w przyszłą i kolejną niedzielę przeznaczone będą na ten cel. Mam nadzieję, że w miarę swoich możliwości wszyscy włączymy się w to dzieło albowiem wszyscy uczestnicy Eucharystii w jednakowy sposób z tego ogrzewania będą korzystać . Już dziś za zrozumienie naszego wspólnego dobra składam serdeczne Bóg zapłać.