Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

W poniedziałek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.

Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 12.00. Poprzedzona zostanie okolicznościowym programem w wykonaniu uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców naszej parafii na wspólną modlitwę. Gorąco zapraszam przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych i organizacji pozarządowych. Niech nie zabraknie dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców. W tym dniu zjednoczmy się wszyscy i skupmy się w dziękczynieniu i modlitewnym błaganiu wokół naszej Ojczyzny a szczególnie wokół tej naszej gminnej i parafialnej „ Małej Ojczyzny”, która jest najbliższa naszemu sercu.

Dziś na Mszy Świętej o godzinie 10.00 zostaną wyróżnione te dzieci, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. Po Mszy Świętej spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękuję serdecznie za ofiary na kwiaty do kościoła mieszkańcom Przedborza i Grabiny. Pragnę podziękować nauczycielom  naszej szkoły za dekorację okolicznościową a za całokształt wystroju świątyni dziękuję Pani Agnieszce Gajewskiej. Bóg zapłać.

Na przyszłą niedzielę proszę o dekorację kościoła mieszkańców Mieczyna.