Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Przyszła niedziela rozpoczyna okres Adwentu.

Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do udziału w roratach a szczególnie dzieci. Dlatego chcemy zachęcić dzieci a właściwie całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie na samodzielnie wykonany lampion adwentowy. Technika, wykorzystane materiały, sposób podświetlenia są dowolne. Wykonane lampiony przynosimy w przyszłą niedzielę do kościoła na godzinę 10.00. Specjalna komisja je oceni i najlepsze zostaną nagrodzone.

W dniu wczorajszym byliśmy z naszymi ministrantami w Bielsku na turnieju halowej piłki nożnej. Były to eliminacje na szczeblu dekanalnym. Jak widać przyjechaliśmy nie z pustymi rękoma. Ten puchar i medale świadczą o tym, że w grupie ministrantów starszych zajęliśmy I miejsce a w kategorii najmłodszych zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy naszym ministrantom sportowego ducha walki a nade wszystko wyników. Cieszymy się, że starsza grupa przeszła do rundy rejonowej. Życzymy im sukcesów w dalszych zmaganiach na etapie diecezjalnym a później to już tylko kariera w IV lidze Świt Staroźreby.

Dziękuję serdecznie za ofiary na kwiaty do kościoła mieszkańcom Opatówca.

Wywieźliśmy śmieci z cmentarza: 6,1 ton co uczyniło koszt 3560 zł

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na ogrzewanie kościoła. Również w przyszłą niedzielę ofiary będą przeznaczone na ten sam cel. Wszystkim, którzy rozumieją i włączają się w to wspólne nasze dzieło składam serdeczne Bóg zapłać.

W czwartek 28 listopada będziemy mieli kontrolę konserwatora zabytków. Przedmiotem tej kontroli jest sprawdzenie i uzupełnienie katalogu zabytków ruchomych w naszym kościele. Ponadto poprosiłem konserwatora o ekspertyzę i możliwość naprawy, zmiany czy ewentualnego powrotu do stanu pierwotnego schodów w bocznej zakrystii wiodących do loży nad prezbiterium. Obecnie są w bardzo złym stanie, szczególnie balustrady i samo wejście. I z racji bezpieczeństwa ta część chwilowo została wyłączona z użytku. O dalszych poczynaniach będę informował was na bieżąco.