Dziś przeżywamy ostatnią Niedzielę Adwentu. W naszej wspólnocie parafialnej kończymy szczególny czas jakim były rekolekcje adwentowe. Dziękuję wszystkim za obecność, za wspólną modlitwę. Cieszę się, że wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty i przystąpiło do Komunii Świętej. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Ks. Romanowi Bagińskiemu, naszemu rekolekcjoniście, za głoszone Słowo Boże i przygotowanie nas do przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego

W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. W wigilię msze święte odprawiane są o godzinie 7.00. Nie ma Mszy popołudniowych.

Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 22.00 we wtorek, 24 grudnia . Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt o godzinie 8.30. 10.00 i 12.00. Zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień świąt nie ma Mszy Świętej o godzinie 16.00.

W piątek 27 grudnia Msze święte odprawiane będą jeszcze popołudniu natomiast w sobotę rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę i od tego dnia Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 7.00.

Szczegółowy plan kolędy i informacje związane z wizytą duszpasterską podamy w drugi dzień świąt.

Kolędnicy misyjni rozpoczną kolędowanie po Staroźrebach w sobotę 28 grudnia. Zbiórka u sióstr o godzinie 9.00 a powrót około godziny 12.00. Pragnę jednocześnie bardzo serdecznie podziękować s. Hannie za organizację tej pięknej akcji a także za organizację rorat w naszej parafii. To dzięki siostrze zaangażowaniu choć namiastka tego pięknego nabożeństwa jeszcze w naszej parafii istnieje. Bóg zapłać Siostro.