„Głodny myśli, że najbardziej potrzebuje chleba… Spragnionemu wydaje się, że woda jest jego ocaleniem… Chory myśli, że zdrowia pragnie najbardziej…” Ale największym pragnieniem serca jesteś Ty nasz Boże

 

W przeżywaniu tej prawdy pomogą  nam  REKOLEKCJE ADWENTOWE.

Chcemy w tym czasie zastanowić się: Jak w moim życiu mogę naśladować życie Jezusa Chrystusa i stawać się Jego uczniem. Mówiąc inaczej: Jak dobrze żyć w obecnym świecie, który proponuje nam zupełnie inne postawy i „wartości” niż Jezus Chrystus.

Jezus mówi do nas: „Nie lękaj się niczego. Ja zawsze jestem z Tobą. We mnie znajdziesz ukojenie wszelkich niepokojów i lęków.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i życzymy Wam i sobie owocnych  i pięknych przeżyć.

Ks. Roman Bagiński  – rekolekcjonista oraz Wasi Duszpasterze

 

PIĄTEK   20.12.2019

9.00  Msza Święta z nauką ogólną

10.30  Msza Święta z nauką ogólną

12.00  Msza Święta z udziałem dzieci

18.00  Msza Święta z nauką ogólną

 

SOBOTA   21.12.2019

9.00  Msza Święta z udziałem chorych

10.30  Msza Święta z nauką ogólną

12.00  Msza Święta z udziałem dzieci

18.00  Msza Święta z nauką ogólną

Po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą

 

NIEDZIELA  22.12.2019

8.30  Msza Święta z nauką ogólną

10.00  Msza Święta z udziałem dzieci

Po Mszy Świętej spotkanie dzieci komunijnych

12.00  Msza Święta z nauką ogólną

16.00  Msza Święta z nauką ogólną

 

SPOWIEDŹ W PIĄTEK I SOBOTĘ W CZASIE    WSZYSTKICH NABOŻEŃSTW

 

Wstańmy ze snu!

W najbliższych dniach, w piątek, zaczynamy rekolekcje. To doskonała okazja, by się obudzić, by umocnić swoją wiarę, by się podźwignąć.

Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Roman Bagiński, ekonom  Diecezji Płockiej.  . Jestem przekonany, że może nas wiele nauczyć. Tylko trzeba dać szansę kaznodziei i Duchowi Świętemu.

Najbardziej nieudany model przeżywania rekolekcji to zajrzeć raz do kościoła, kazania wysłuchać w kolejce do konfesjonału, wyspowiadać się bez przygotowania, bez rachunku sumienia i mieć poczucie, że „było się na rekolekcjach”.

Chodzi o coś zdecydowanie więcej. Rekolekcje trwają trzy dni. Nie jeden, nie dwa, ale trzy. Trzy dni słuchamy nauk. Przychodzimy wcześniej do kościoła, by się wyspowiadać najlepiej jeszcze przed Mszą Świętą. Do spowiedzi przygotowujemy się biorąc do ręki rachunek sumienia.

I nie jesteśmy biernymi słuchaczami, ale słuchanie staramy się zamienić w osobistą refleksję i zmianę swojego myślenia, które przełoży się na zmianę życia.

Mamy program rekolekcji, który możemy zabrać do domu dla siebie i domowników. Można go też przekazać innym.

I jeszcze jedna myśl dotycząca rekolekcji. Chodzi mi o rekolekcje dla dzieci.  . To nie od księdza, nie od nauczyciela dziecko ma usłyszeć, że rekolekcje są ważne. To, że rekolekcje są ważne ma usłyszeć od ojca i matki. To ojciec i matka mają dopilnować, spytać się, przykazać i sprawdzić. I samemu dać przykład.

Szczególną uwagę zwróćmy na piątek i sobotę. Będzie w te dni spotkanie o 12.00- Msza Święta z kazaniem dla dzieci. W piątek i w sobotę nie ma szkoły. Proszę rodziców, dziadków czy starsze rodzeństwo o dopilnowanie i przyprowadzenie dzieci. To są wasze dzieci a nie państwowe. To wy je wychowujecie w wierze.

Rekolekcje to szansa. Rekolekcje to godzina powstania ze snu, godzina przebudzenia. Nie śpijmy, nie straćmy tej szansy.

Pamiętajmy o tym co najważniejsze. Przeżywać będziemy święta Bożego Narodzenia. Bóg ma się narodzić w nas, w Tobie i we mnie. Może to uczynić jeśli Go wpuścimy do swego serca przez sakrament pokuty i komunię świętą. Tylko wtedy te święta będą miały sens, prawdziwie chrześcijański sens. Uczyńmy wszystko aby Ta Maleńka Miłość znalazła kolebkę w naszych sercach.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!