Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę

Cały czas możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy w wypominkach. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności dla tych, których kochamy albowiem tylko miłość nigdy nie umiera.

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci ze Ździara Małego:

4 rodziny – 160 zł.

W naszej gminie zakończono kolejny etap oświetlenia naszych ulic i miejsc użyteczności publicznej. Dwie lampy zostały zainstalowane na parkingu przy cmentarzu od strony śmietnika. Jest to duże udogodnienie dla tych, którzy nawiedzają miejsce spoczynku naszych bliskich. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za tę inwestycję Panu Wójtowi Kamilowi Groszewskiemu.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.00 zostaną nagrodzone dzieci, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwie różańcowym. Cieszy fakt, że jest to grupa ponad czterdziestoosobowa a ponad 20 osób nie opuściło żadnego nabożeństwa. Gratuluję wytrwałym i dziękuję serdecznie za świadectwo wiary ich rodzicom i dziadkom, którzy z nimi przybywali do naszej świątyni. Niech Maryja nasza Matka wyprasza Wam zdroje łask.

Dziękuję serdecznie wszystkim za zrozumienie naszego wspólnego dobra i złożone ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Aby dać możliwość wszystkim, którzy chcieliby włączyć się w to nasze dobro wspólne, również w przyszłą niedzielę ofiary będą zbierane na ten sam cel. Bóg zapłać.

Są do nabycia jeszcze kalendarze rolnicze w formie książkowej w cenie 35 zł. Chętnych zapraszamy po Mszach do zakrystii.