Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo polecajmy Bogu pana organistę, scholę i kantorów. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o naszej s. Cecylii wypraszając dla Niej zdroje łask.

Przypominam, że cały czas możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach.

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

Są do nabycia jeszcze kalendarze rolnicze w cenie 35 zł, które możemy nabyć w zakrystii po Mszach świętych.

W dniu wczorajszym na hali sportowej został rozegrany ministrancki turniej piłki nożnej. Były to rozgrywki dekanalne. Udział brały drużyny z Proboszczewic, z Bielska, z Bonisławia i oczywiście ze Staroźreb. Dziękuję serdecznie ks. Grzegorzowi za organizację turnieju i podjęcia się roli sędziego tych rozgrywek. Dziękuję również wszystkim pomagającym w organizacji oraz naszym stałym sponsorom za słodkości umilające pobyt naszym gościom. Dwie nasze drużyny w kategoriach średnich i starszych ministrantów zajęli I miejsca i tym samym przechodzą do dalszych rozgrywek rejonowych.