Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji.

W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. W naszej parafii tego dnia Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.  Po Mszy świętej Patriotyczny program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ze szkoły w Staroźrebach.

Cały czas możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach rocznych. Jest to nasz duchowy dar dla tych, których kochamy i tyle im życiu zawdzięczamy.

W piątek na godzinę 19.00 zapraszamy na spotkanie do plebani wszystkich lektorów.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10.00 nagrodzone zostaną wszystkie dzieci, które złożyły swoje wyklejanki z uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym.

Rozpoczęliśmy okres grzewczy w naszym kościele i musimy się zabezpieczyć na okres zimowy. Dlatego w przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na zakup oleju.

Starajmy się na bieżąco usuwać to co jest już wypalone na grobach naszych bliskich. Starajmy się sprawdzać czy w wyniku silnych wiatrów nie leżą miedzy grobami rozbite znicze.

Pragnę przypomnieć, że cmentarz jest ubezpieczony ale od nieszczęśliwych wypadków. Natomiast groby ubezpieczamy indywidualnie. Żaden firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ubezpieczenia zbiorowego wszystkich mogił na cmentarzu ze względu na zbyt wysokie koszty oraz ryzyko. Myślę, że watro o tym pomyśleć, szczególnie w miejscach większego ryzyka, aby pomniki ubezpieczyć we własnym zakresie.

Mam też przeogromną prośbę, szczególnie do starszego pokolenia, naszej parafii. Jeśli ktoś posiada stare zdjęcia wnętrza naszego kościoła a szczególnie takie na których widać podłogę z czasu przed położeniem tej, która jest obecnie, to proszę o kontakt ze mną w kancelarii parafialnej.