W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Natomiast w niedzielę różaniec po Mszy świętej o 16.00. Dzieci będą otrzymywać pamiątki do różańcowej wyklejanki.

W dniu 2 października przypada Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – Patronów naszej świątyni. W naszej Parafii uroczystość odpustową i zarazem niedzielę powołań kapłańskich będziemy przeżywać 8 października. Suma odpustowa o godzinie 12.00. Zapraszam asystę procesyjną, orkiestrę gminną, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów. Z tej racji nie będzie procesji w pierwszą niedzielę miesiąca.

W najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie kolejną grupę kandydatów do bierzmowania. Młodzież klas I szkół ponadpodstawowych i klasy ósme szkół. Spotkanie w niedzielę o godzinie 19.00. Klasy ósme otrzymają indeksy i deklarację zgłoszeniowe do bierzmowania.

W piątek o 16.00 zapraszamy na spotkanie scholii.

W sobotę o 10.00 spotkanie ministrantów.

Dziękuję za ofiary złożone w tym tygodniu na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Sienkiewicz, Krótka, Kwiatowa (8 rodzin) – 260 zł

– ul. Kościelna [od Szkolnej do Chopina] (22 rodziny)- 450 zł