Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.00. październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

Z racji przypadającego dziś, a przykrytego przez niedzielę, liturgicznego wspomnienia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w całym Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata.

W przyszłą niedzielę, 8 października, przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Aniołów Stróżów, patronów naszej świątyni, oraz niedzielę powołań kapłańskich. Uroczysta suma o godzinie 12.00. Zapraszamy asystę procesyjną i dzieci sypiące kwiatkami, służbę liturgiczną ołtarza, orkiestrę gminną i wszystkich wiernych. Na Msze Świętą o godzinie 10.00 zapraszamy dzieci oraz obydwie grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej krótkie spotkanie dla młodzieży z klerykami naszego seminarium. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są naszym wsparciem WSD w Płocku.

W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30, a różaniec i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną.  W sobotę,

7 października, przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową do naszego kościoła o godz. 16.45.

Wspólną modlitwę poprowadzą członkowie KŻR.

Dziękujemy za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza. W minionym tygodniu uczynili to mieszkańcy:

– ul. Sportowa (1 rodzina) – 50 zł

– Bromierz (9 rodzin) – 220 zł