Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

Jutro 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i dzieci. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Na świąteczną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 17.30 zapraszam wszystkie dzieci i naszą młodzież.

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– Przedbórz (17 rodzin) – 360 zł

– ul. Wieczorka (9 rodzin) – 180 zł

– ul. Szkolna (11 rodzin) – 220 zł

– ul. Kościuszki (10 rodzin) – 220 zł

– ul. Targowa (8 rodzin) – 200 zł

– ul. Akacjowa (3 rodziny) – 160 zł

– ul. Parkowa (21 rodzin) – 490 zł

– ul. Północna (11 rodzin) – 200 zł

– Grabina (6 rodzin) – 160 zł

– Staroźreby Hektary (11 rodzin) – 300 zł

– Pl. Bojowników (7 rodzin) -200 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać