Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu.

W dniu dzisiejszym, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy dziś Mszą świętą dziś o 22.00, zwaną Pasterką.  Msze Święte, jutro, w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 i 12.00.

We wtorek 26 grudnia przeżywać będziemy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte o 8.30, 10.00, 12.00 i 16.00.

Przyszła niedziela, 31 grudnia, to święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to jednocześnie ostatni dzień roku i wspomnienie św. Sylwestra. Msze święte odprawione będą o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy świętej o 16.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie starego roku kalendarzowego. W tą ostatnią niedzielę przedstawię tradycyjnie sprawozdanie z działalności duszpasterskiej oraz materialnej za miniony rok.

W tym tygodniu po świętach rozpoczniemy tradycyjną wizytę duszpasterską – kolędę. Jest to szczególny czas aby spotkać się w gronie rodziny ze swoimi duszpasterzami na wspólnej modlitwie, pobłogosławić dom i jego mieszkańców na nowy rok oraz porozmawiać na tematy życia religijnego i naszej rodziny parafialnej.

– czwartek 28.12.2023 – Bromierz i Nowy Bromierz

– piątek 29.12.2023 – Bromierzyk cz. I i II

– sobota 30.12.2023 – Przeciszewo i Przeciszewo Kolonia

Wizytę rozpoczynamy od godziny 9.00