Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją po Mszy świętej o godz. 16.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę bez Mszy o godz. 8.30.

Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami, Drodzy Parafianie i Goście, pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. W każdej rodzinie zostawiamy też pamiątkową książeczkę „ Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” bo taki jest program duszpasterski na rozpoczynający się rok.

Dziękujemy za gościnę, milą atmosferę i serdeczność oraz za ofiary złożone z racji kolędy oraz na nasze inwestycje, tym, których odwiedziliśmy w minionym tygodniu

W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w następującym porządku:

Wtorek – 2 styczeń 2024 –     1.-od   15.00 – ul. Szkolna

                                                  2.- od 15.00 – ul. Targowa

Środa -3 styczeń 2024 –       1.- od 15.00 – ul. Parkowa ( od Płockiej)

                                                 2.- od 15.00 – ul. Parkowa ( od pól)

Czwartek- 4 styczeń 2024 –  1.- od 9.00  – Słomkowo

                                                 2.- od 15.00 – ul. Kościuszki

Piątek – 5 styczeń 2024 –     1.- od 9.00 – Nowy Bromierzyk

                                                2.- od 9.00 – Worowice Wyroby

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca W piątek  adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.00. Natomiast w pierwszą sobotę wspólny różaniec wynagradzający przed wieczorną Eucharystią o godz16.45.

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

W uroczystość Trzech Króli na Mszy św. o godzinie 10.00 liturgię misyjną przygotują dzieci wraz z s. Cecylią. Będziemy tez mogli usłyszeć kolędy w wykonaniu naszego zespołu „ Staroźrebianki „oraz występu naszej orkiestry gminnej.

Natomiast po południu zapraszamy bardzo serdecznie na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „ PECTUS” Koncert rozpocznie się w Hali widowiskowo-sportowej w Staroźrebach o godzinie 17.30. Wstęp jest wolny ale trzeba odebrać „ wejściówkę” w bibliotece gminnej, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna:

– wtorek , czwartek i piątek – od 16.00. W sobotę – nieczynna. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.