To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Godzinę przed wieczorną Mszą Świętą, od godziny 17.00, z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi świętej.

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

W pierwszą sobotę, 3 lutego, nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.45. Zapraszamy wszystkich czcicieli Naszej Matki na wspólną modlitwę i adoracje.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterska w naszych rodzinach – kolędę. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzinom, które w tym roku odwiedziliśmy. Pragnę podziękować, wraz z ks. Grzegorzem, za miłe chwile spędzone wśród Was: za gościnność, miłe rozmowy, za wspólną modlitwę, za naprawdę bardzo serdeczną atmosferę w czasie naszych spotkań. Po tych dwóch latach trudnych gdzie nie mogliśmy się spotykać, dziś wszystko wraca do normy i jest dobrze i mam przeogromną nadzieje, że będzie już tylko lepiej. Pragnę też serdecznie podziękować za ten wymiar czysto ludzki: za Wasze ofiary złożone z racji kolędy a przede wszystkim składam gorące podziękowanie za ofiary składane na nasze inwestycje parafialne. To jest świadectwo, że chcecie aby nasza Parafia się rozwijała i robimy coraz więcej dla naszego dobra wspólnego. Widzę, że leży Wam na sercu dobro tej świątyni o którą dbali Wasi praojcowie a dzisiaj dbacie Wy. Wszystkim za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg błogosławi wszystkim Rodzinom naszej Rodziny Parafialnej.

We wtorek zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie wszystkich lektorów. Tradycyjnie o godzinie 19.00 na plebani. Mam nadzieję, że uda się nam spotkać w pełnym gronie.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone dzisiaj ofiary na rzecz naszego diecezjalnego sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.