Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. W szczególny sposób będziemy się za nich modlić w czasie Drogi Krzyżowej o godzinie 16.45 a podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz całoroczny wystrój kościoła. A takowe ofiary złożyli mieszkańcy:
* Bromierzyk Wieś – 511
* Grabina – 180
* ul. Polna – 235
* ul. Strażacka – 530
* ul. Sienkiewicza – 240
* ul. Głowackiego, Tęczowa i Wiosenna – 440
* Pl. Bojowników – 205
* Przeciszewo Kolonia – 470
Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jednocześnie pragnę podziękować za złożone już ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:
* ul. Sportowa (1 rodzina) – 40
* ul. Wieczorka (7 rodzin) -140
* ul. Lipowa (5 rodzin) – 80
* Pl. Bojowników (6 rodzin) – 140
Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz zbierającym. Bóg zapłać.

Dziś i w przyszłą niedzielę, przed kościołem, możemy nabyć palmy na Niedzielę Palmową, które zostały wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli ze SP w Nowej Górze. Zachęcamy bardzo serdecznie do ich nabywania i wsparcia społeczności uczniowskiej.

Na początku Wielkiego Postu w całej diecezji były zbierane ofiary na budowane Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, miejscu objawień Jezusa Miłosiernego. Chcemy również włączyć się w to piękne dzieło i dołożyć swoją cegiełkę. Dlatego ofiary zbierane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten właśnie cel.