Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. To słowo Bóg kierował do nas w czasie mijających rekolekcji. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Ks. Kan dr Januszowi Filarskiemu za obecność, wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

W piątek zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 16.45. Natomiast Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę po sumie.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz całoroczny wystrój kościoła. A takowe ofiary złożyli mieszkańcy:

* Staroźreby Kolonia – 480
* ul. Żwirki i Wigury oraz Partyzantów – 335
* Staroźreby Hektary i część Kolonii – 600
* ul. Wieczorka – 240
* ul. Płocka (od Szkolnej do Mostowej) – 650
* Nowy Bromierzyk – 690
* ul. Parkowa – 500
* ul. Trzydziestolecia i Wiatraczna – 340
* ul. Kościuszki – 410

Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. W szczególny sposób pamiętajmy w modlitwie o naszym organiście, Panu Wiktorze, który swój dzień patronalny obchodził w dniu wczorajszym.

Jutro o 18.00 będzie odprawiona Msza św. za śp. Zdzisława Wiśniewskiego – jest to intencja od członków asysty procesyjnej.

Po Mszach świętych możemy nabywać w zakrystii baranki na stół wigilijny w cenie 5 zł.

Proszę sołtysów o zgłaszanie się po listy na wywóz śmieci z cmentarza.

Pragniemy poinformować, że w dwie niedziele przed Niedzielą Palmową, czyli 14 i 21 marca, będzie można nabywać przed kościołem palmy, które wykonają uczniowie, rodzice i nauczyciele SP w Nowej Górze. Zachęcamy bardzo serdecznie aby wesprzeć to piękne dzieło i wspaniałą inicjatywę.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej wspólnoty parafialnej. Za Waszą hojność i zrozumienie niech Dobry Bóg wynagrodzi swoją łaską.