Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Po sumie nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna.

A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz. 17.30.

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo Fatimskie i majowe po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.10. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

5. Przypominamy o próbach przed uroczystościami komunijnymi.

– dzieci klas III – I Komunia święta- we wtorek o godz. 16.00

– dzieci klas IV – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu świętego

w środę o godz. 16.00. Dołóżmy wszelkich starań aby wszystkie dzieci były obecne na próbie. Jest to pierwsza próba, na której ustawiamy dzieci, ustalamy miejsca w ławkach i rozdzielamy poszczególne funkcje. Niech nie zabraknie nikogo. Zapraszamy.

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Lipowa ( 4 rodziny) – 90 zł

Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać