Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej

W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz17.10. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.

W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi świętej.   W pierwszą sobotę   Msza Święta   ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godzinie 18.00

Trwa remont organ w naszym kościele. Na razie jesteśmy na etapie rozbiórki całości, czyszczenia i konserwacji. Zużyte i zniszczone elementy zostaną wymienione. Zakres prac zostanie określony po sprawdzeniu poszczególnych elementów. Na razie prace posuwają się według harmonogramu, który zaplanowaliśmy, i który przedstawiłem w czasie sprawozdania na koniec roku.

W tym tygodniu wywieźliśmy 6 kontenerów śmieci z cmentarza – ok 10 ton. Zapraszam serdecznie sołtysów poszczególnych wiosek po listy na tradycyjną zbiórkę ofiar na wywóz śmieci za I półrocze. Listy w Staroźrebach zostaną dostarczone przez Panią sołtys.

Serdecznie pragnę podziękować Panu Dariuszowi Przeradzkiemu za uporządkowanie terenu przy cmentarzu od strony śmietnika. Wyrównanie i częściowe utwardzenie terenu kruszywem. Będziemy te prace w miarę możliwości kontynuować. Bóg zapłać za tę bezinteresowną pomoc.

W tym tygodniu usunęliśmy kolejne drzewo na cmentarzu, te które najbardziej zagrażało bezpieczeństwu korzystających i odwiedzających cmentarz.

Po przerwie majowej rozpoczniemy próby liturgiczne dla dzieci komunijnych. Pierwsze spotkanie dla dzieci do I Komunii Świętej we wtorek 9 maja o godzinie 16.00. Natomiast dla dzieci do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w środę 10 maja o godzinie 16.00