Dziś przeżywamy szóstą niedzielę w okresie Wielkanocy.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.10. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Próby dzieci komunijnych:

– I Komunia Św. – wtorek i piątek – godz. 16.00

– Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Św. – środa – godz. 16.00

Dziękujemy za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– Opatówiec (7 rodzin) – 370

– ul. Sportowa (1 rodzina) – 50

– ul. Szkolna (10 rodzin) – 200

– Północna (11 rodzin) – 200

– Nowe Staroźreby + Sędek (16 rodzin) – 410

– ul. Trzydziestolecia (6 rodzin) – 180

– ul. Pl. Bojowników (7 rodzin) -170

– ul. Sienkiewicza+ Krótka + Kwiatowa (9 rodzin) – 270

– ul. Akacjowa (4 rodziny) – 140

– ul. Targowa (8 rodzin ) – 190

– ul. Żwirki i Wigury (6 rodzin ) – 160

– ul. Kościelna (od Płockiej do Wieczorka) (15 rodzin) – 290

– ul. Parkowa (21 rodzin) – 500

– ul. Partyzantów (4 rodziny) – 130

W dniu wczorajszym nasi ministranci uczestniczyli w ogólnodiecezjanych rozgrywkach w piłkę nożną. W średniej grupie wiekowej zdobyli IV miejsce. Ale byli o krok od podium. Gratulujemy wysokiej lokaty na szczeblu diecezjalnym.