Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8.30, 10.00 i 12.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

I   – ołtarz – Staroźreby Kolonia

II  – ołtarz – Druhowie OSP

III – ołtarz – Zdziar Mały i Ostrzykówek

IV – ołtarz – Nowe Staroźreby

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, naszą orkiestrę, druhów OSP, dziewczynki do sypania kwiatkami z Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej oraz chłopców do niesienia różańca. Próba dzieci do sypania kwiatkami w poniedziałek po Mszy świętej o 18.00.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.10.

Dziękuję za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza

– ul. Płocka [od Worowic do Szkolnej] (35 rodzin) – 710 zł

– u. Polna/ (23 rodzin) – 380 zł

– Staroźreby Kolonia [Młyńska] (13 rodzin) – 300 zł

– Nowy Bromierz (21 rodzin) – 420 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę 11 czerwca przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Onufrego, patrona naszej Parafii. Zapraszam na sumę odpustową asystę procesyjną, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami, orkiestrę i wszystkich parafian. Sumie odpustowei będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Kamil Mańkowski, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.