Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej Parafii – św. Onufrego. Wypraszamy potrzebne łaski dla naszej rodziny parafialnej. Dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę i głoszone słowo Boże ks. Kamilowi Mańkowskiemu, studentowi KUL-u.

Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?

Jutro w naszej parafii przeżywamy UROCZYSTY DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY. To nasz dzień adoracji i uwielbienia Jezusa ukrytego w kawałku chleba. Niech nie zabraknie nikogo. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

We wtorek 13 czerwca po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo fatimskie i procesja wokół kościoła.

W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym, wyruszy procesja wokół kościoła. Tradycyjnie na Mszy świętej będą poświęcone wianki z pierwocin ziemi. Podziękujmy Bogu za wszelkie dobro jakie otrzymujemy.

Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości o godz. 17.30.

A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 17.30. oraz wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– Ostrzykówek (7 rodzin) – 120

– Zdziar Mały (4 rodziny ) – 160

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.