Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.10. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.17.30 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Natomiast w czwartek zapraszamy o godz.18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Myślę, że jest za co dziękować Bogu w tym trudnym i wyjątkowym roku szkolnym i nikogo nie zabraknie na wspólnym dziękczynieniu.

W przyszłą niedzielę na sumie będziemy się modlić w intencji zmarłej siostry Hanny, w rocznicę jej śmierci. Nastąpi też odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci siostry, którą ufundował jako wotum wdzięczności, Pan Piotr, który dzięki Jej wstawiennictwu przeżył ciężki wypadek.