Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca dlatego po sumie zapraszam na spotkanie modlitewne i zmianę tajemnic członków KŻR.

W tym tygodniu zakończyliśmy nasze spotkania kolędowe. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom ulic: Pl. Bojowników, Sienkiewicza, Krótkiej, Kościuszki, Wieczorka, Szkolnej, Parkowej, Polnej, Północnej, Wiatracznej, Trzydziestolecia, Głowackiego, Targowej, Wiosennej, Tęczowej, Strażackiej, Pięknej, Żwirki i Wigury, Partyzantów oraz mieszkańcom Osiedla Północnego i Osiedla Sportowego za obecność, wspólną modlitwę, wyraz troski o wspólnotę parafialną a także za złożone ofiary kolędowe i na funkcjonowanie parafii oraz niezbędne inwestycje. Wszystkim obecnym za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

UWAGA !!! Z RACJI NA ZAKOŃCZONE SPOTKANIA KOLĘDOWE MSZE ŚWIĘTE W TYM TYGODNIU BĘDĄ ODPRAWIANE O 17.30 i 18.00.

Proszę zapoznać się z godzinami odprawianych intencji Mszy świętych popogrzebowych. Intencje są wywieszone na tablicy ogłoszeń w kościele i w gablocie oraz znajdują się na stronie internetowej parafii.