Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 9.00 i 18.00

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Szczególną modlitwą otoczmy siostry pasjonistki, które mieszkają w naszej wspólnocie parafialnej. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek Msza Święta i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30;

– w piątek adoracja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00, spowiedź od godz. 17.00;

– w sobotę Msza święta ku czci Matki Najświętszej o godzinie 17.30.

W ostatnim czasie silne nawałnice wyrządzają duże szkody w naszych domostwach. W miejscowości Zdziar Mały zerwało prawie cały dach u samotnie mieszkającej Pani Krystynie Ptasińskiej. W tej trudnej sytuacji chcemy włączyć się akcję pomocy. Można to uczynić za pomocą strony internetowej https://zrzutka.pl/47ysjg?utm_medium=social… wpłacając dobrowolna ofiarę. Ci spośród nas , którzy nie mają takiej możliwości będą mogli to uczynić składając ofiary do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Pomoc bliźnim w potrzebie jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Dziś na drodze pomocy stoi ktoś inny ale czy jutro nie będę to ja. Każde czynione dobro do nas powraca.