Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy o godzinie 16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Dzieci otrzymują pamiątki do naszej wyklejanki, którą przynoszą na koniec października i jak zawsze będą nagrody dla najgorliwszych. Młodzież przynosi indeksy i otrzymują wpisy z uczestnictwa w nabożeństwie.

W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. U nas przeżywać będziemy Odpust ku czci św. Aniołów Stróżów. Na sumę odpustową o godzinie 12.00 zapraszamy asystę procesyjną i naszą orkiestrę gminną.

W piątek o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania czyli obecne klasy I szkół ponadpodstawowych oraz klasy 8 szkoły podstawowej.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na wywóz śmieci z naszego cmentarza:
– ul. Piękna (1 rodzina) – 50 zł
– ul. Młyńska (14 rodzin) – 270 zł
– ul. Targowa (9) – 190 zł
– ul. Kościuszki (11 rodzin) – 230 zł
– Pl. Bojowników (6 rodzin) – 170 zł
– ul. Trzydziestolecia (6 rodzin) – 140 zł
– ul. Polna (20 rodzin) – 370 zł
– ul. Lipowa (4 rodziny) – 80 zł
– ul. Sienkiewicza + Krótka ( 7 rodzin) 230 zł
– Słomkowo (13 rodzin) – 310 zł

Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie naszej wspólnej sprawy składamy serdeczne Bóg zapłać. Proszę o zgłoszenie się po listy z tych wiosek, które jeszcze ich nie odebrały.

Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych są przeznaczone na wsparcie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.