Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 12.00, której będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Marek Jarosz – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.

We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 17.00.

W sobotę 8 października udajemy się pielgrzymką do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Wyjazd o godzinie 6.00 z parkingu przed kościołem.

Rozpoczynają się coraz chłodniejsze dni i musimy się przygotować do okresu grzewczego w naszej świątyni. Z tej też racji ofiary zbierane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na zakup oleju opalowego. Wszyscy mamy świadomość, że wszelkie nośniki energii drastycznie wzrosły. Nadmienię tylko, że w zeszłym roku zakupiliśmy olej w cenie 3.45 za litr, dziś ten sam olej kosztuje 6.66 za litr na dzień dzisiejszy.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na wywóz śmieci z naszego cmentarza:

– ul. Partyzantów (4 rodziny) – 100 zł

– ul. Wiatraczna (8 rodzin) – 200 zł

– ul. Żwirki i Wigury (7 rodzin) – 160 zł

– ul. Parkowa (21 rodzin) – 420 zł

– ul. Słoneczna (4 rodziny) –  70 zł

– ul. Strażacka (25 rodzin) -460 zł

– ul. Kościelna -od Chopina do Wieczorka (24 rodziny) – 480 zł

– ul. Sportowa (1 rodzina) – 30 zł

– ul. Akacjowa (4 rodziny)- 100 zł

– ul. 11 listopada (4 rodziny) – 80 zł

– Worowice Wyroby (13 rodzin) – 320 zł

– Nowy Bromierzyk (12 rodzin) – 350 zł

– Przeciszewo Kolonia (15 rodzin) – 430 zł

– Przeciszewo Wieś (10 rodzin) – 280 zł

– Staroźreby Hektary (13 rodzin) – 350 zł

Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie naszej wspólnej sprawy składamy serdeczne Bóg zapłać.

Możemy już zgłaszać naszych zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w tzw. wypominkach rocznych.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.