Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie rodziców dzieci klas IV.

W czwartek, 13 października, nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o 16.30 i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 17.30 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00.

W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Dziękuję za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Głowackiego (11 rodzin) – 168 zł

– ul. Płocka- od szkolnej do Mostowej + Mostowa (23 rodziny)- 410 zł

– Nowy Bromierz (19 rodzin) – 360 zł

– Przedbórz (19 rodzin) – 390 zł

– Grabina (6 rodzin) – 150 zł

– ul. Kościelna – od Płockiej do Wieczorka (13 rodzin) – 230 zł

– Nowe Staroźreby + Sędek (14 rodzin ) – 280 zł

– Bromierzyk (37 rodzin) – 1140 zł

– Mieczyno (17 rodzin) – 340 zł

Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie naszej wspólnej sprawy składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiary na ogrzewanie świątyni. Tradycyjnie aby dać szansę wszystkim włączyć się w to nasze dobro wspólne, ofiary w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten sam cel.

Możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach rocznych.