Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym.

Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na wsparcie KRDP.

Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

Rozpoczęliśmy tradycyjną zbiórkę ofiar na wywóz śmieci z cmentarza. Listy w Staroźrebach dotarły do mieszkańców dzięki życzliwości Pani sołtys. Z pozostałych wiosek, tam gdzie jeszcze nie dotarły, proszę o odbiór list w zakrystii lub w kancelarii.

Dziękuję za zebrane ofiary:
Szkolna – 11 rodzin – 150 zł
Wieczorka – 8 rodzin – 160 zł
Północna – 13 rodzin – 230 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie naszej wspólnej sprawy. Tym bardziej, że ostatnio śmieci wywoziliśmy pod koniec sierpnia a koniecznie będzie trzeba je wywieść w październiku prze Wszystkimi Świętymi i zapewne po tym święcie gdyż w tym okresie z oczywistych względów tych śmieci jest dużo więcej.

Możemy już zapisywać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy.

24 września br. Odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Koziebród. Plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

Natomiast 2 października odbędzie się koncert – Maksymalnie dla Weroniki – w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku. Dochód z koncertu przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację małej Weroniki. Bliższe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń w gablocie.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Chętni zgłaszają się do Pani Haliny Kamińskiej. Mam nadzieję, że skompletujemy skład aby ten wyjazd zrealizować.