Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

W tym tygodniu wizyta duszpasterska od poniedziałku do piątku będzie się odbywała popołudniu od godziny 15.00a w sobotę od godziny 9.00. Z tej racji kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 8.00 do 9.00

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W najbliższą sobotę Msza święta będzie odprawiona o godzinie 18.00. Nie będzie Mszy świętej o 7.00

W niedzielę 26.01.2020 po Mszy Świętej o 10.00 będzie pobierana miara strojów komunijnych dzieci z klas III. Bardzo prosimy o przybycie wszystkich chętnych, którzy chcą zamówić strój albowiem jest to jedyny termin.

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Dziękujemy serdecznie tym, którzy przyjęli nas w minionym tygodniu. Dziękuję za życzliwość i miłą atmosferę oraz za ofiary składane z racji kolędy oraz ofiary na nasze inwestycje parafialne.