Kochani Bracia i Siostry!

Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się w IX Orszak Trzech Króli, który jutro o godz. 11.00 rozpocznie się na Starym Rynku w Płocku. Pójdziemy następnie ulicami Bielską i Jachowicza do płockiej Stanisławówki, z radosnym śpiewem kolęd na ustach. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie bohaterskiego miasta Płocka i Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata.

Zabierzcie ze sobą z parafii orszakowe ulotki, dzięki którym będziecie mogli wziąć udział w loterii. Niech na trasie Orszaku nie zabraknie małżeństw, rodzin, osób żyjących samotnie, w związkach nieregularnych, dzieci, młodzieży i dziadków. To nasze wspólne, piękne święto. Niech nam Bóg błogosławi na jego dobre przeżycie!

Płock, dnia 29 grudnia 2019 r., w święto Świętej Rodziny

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny