Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.

Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 17.00 i Gorzkich Żali w niedzielę po sumie.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie przed obrazem Jezusa ukrzyżowanego po przyjęciu Komunii św. modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.

Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 17.00

W przyszłą niedzielę na Mszach o godzinie 10.00 i 12.00 będziemy mogli się spotkać z przedstawicielami szkół katolickich w Płocku. Będziemy mogli zapoznać się ze specyfiką tych szkół oraz otrzymać materiały promocyjne.

Możemy już nabywać baranki wielkanocne na stół świąteczny w cenie 5 zł.

Za dwa tygodnie przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne.

Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na ogrzewanie naszego kościoła. Również w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na ten sam cel.