Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, które w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy piątek. Poprowadzi je ks. Piotr Gadomski, student UKSW. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w kościele i w gablocie przed kościołem oraz jest wyłożony na ławkach pod chórem.

Spotkania formacyjne dla przystępujących do sakramentów:
Klasy III i IV w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00
Kandydaci do bierzmowania w sobotę po Mszy świętej o godz. 12.00.

Zapraszamy bardzo serdecznie do jak najliczniejszego udziału w Rekolekcjach. Skorzystajmy z daru Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty i Pojednania aby ten czas naszej przemiany, walki ze słabościami przeżyć w stanie łaski uświęcającej.

Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.00 (wyjątkowo w rekolekcje o 17.30) razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele po sumie rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Solidarności z misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię. Możemy ich również wesprzeć naszymi Ofiarami składanymi do puszek po Mszy świętej.

Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

Są do nabycia Baranki Wielkanocne na stół świąteczny w cenie 5 zł. Nabywając je wspieramy najuboższych, którym pomoc świadczy Caritas.

Pragnę podziękować bardzo serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Za zrozumienie naszego wspólnego dobra składam serdeczne Bóg zapłać.

Jest taki piękny zwyczaj w każdej parafii, w naszej również, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój Grobu oraz Ciemnicy od poszczególnych wiosek i ulic. Chciałbym aby w ten uroczysty czas nasza świątynia wyglądała wyjątkowo pięknie i mam nadzieję, że nam się to uda.