Przypominamy, że w Poniedziałek Wielkanocny i w niedzielę Msze Święte odprawiamy o godzinie 8:30, 10:00, 12:00 i 16:00 , a w dni powszednie 17:30 i 18:00 i będą one odprawiane wedle zamówionych intencji.

Każdego dnia o godz. 20:30 będziemy również transmitować modlitwę różańcową z naszej świątyni, odmawianą w intencji wszystkich chorych, personelu medycznego i z prośba o Bożą opiekę nad naszą wspólnotą parafialną a szczególnie o oddalenie pandemii.

www.facebook.com/ParafiaStarozreby

W tym tygodniu ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracje świątyni na czas świąteczny złożyli mieszkańcy Nowego Bromierza i ulic:   Wiosenna, Głowackiego i Tęczowa. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Pani Agnieszce Gajewskiej za dekorację Grobu Pańskiego i kościoła. Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie dziękuję dwum rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii w tym trudnym czasie.

Zapraszamy bardzo serdecznie do nawiedzania naszej świątyni w ciągu całego tygodnia. Świątynia będzie otwarta od godziny 12.00 do Mszy Świętych popołudniowych. Może z różnych powodów, czasem bardzo obiektywnych nie mogliśmy być na adoracji Grobu Pańskiego w czasie Triduum Paschalnego. To jest wyjątkowy i trudny czas. Nie możemy uczestniczyć we Mszy świętej z racji na ograniczenia. Ale może warto wykorzystać czas w tym okresie poświątecznym aby nawiedzić świątynię na prywatną modlitwę adorując „ Pusty Grób” – symbol zmartwychwstałego Pana, dziękując Mu za dar Odkupienia. ZAPRASZAMY.

PAMIĘTAJMY, że w czasie Mszy Świętej sprawowanej w kościele może się znajdować jednocześnie 5 osób.

W naszej świątyni cały czas jest wyłożona na stoliku pod chórem woda święcona ( w gotowych małych buteleczkach), którą możemy zabrać do swoich domów.

Przeżyliśmy uroczystości Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy. Zapewne inne niż każdego roku. Przeżywaliśmy je tu w świątyni bez Waszej fizycznej obecności, ale łączyliście się z nami za pomocą naszego parafialnego profilu. Jednocześnie wierzę, że byliście tu z nami swoim sercem i duchem. Mimo, że liturgia miała nieco okrojony charakter i nie mogliśmy zaangażować całej służby liturgicznej, to mimo wszystko przebiegała uroczyście i majestatycznie. A to dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękuję bardzo serdecznie za przygotowanie oprawy liturgicznej Ks. Michałowi, za wszelką pomoc Ks. Marcinowi. Dziękuję za oprawę muzyczna panu Wiktorowi, za posługę naszym ministrantom i lektorom. Serdecznie dziękuję za wszelką pracę i pomoc w wystroju i przygotowaniu świątyni Panu Markowi. Wszystkim za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.

UWAGA ! W czasie trwania epidemii na terenie cmentarza obowiązuje zakaz grupowania się osób. Obowiązują takie same zasady jak w każdym innym miejscu poza domem.