Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy bardzo serdecznie każdego dnia na modlitwę różańcową i nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.45 a w niedzielę po sumie.

W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła. Będziemy prosili Boga, aby otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory. Zostaną poświęcone wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, które są symbolem ludzkiej pracy.

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary składane w jakiejkolwiek formie na rzecz naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę. Bóg zapłać.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Włodarski Michał, kawaler Staroźreby, parafia tutejsza
Żaglewska Kinga, panna Nowa Góra, parafia Góra

Łazarski Paweł, kawaler Stare Łubki, parafia Blichowo
Fuksińska Weronika, panna Słomkowo, parafia tutejsza

Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami, które uniemożliwiałyby ważne zawarcie małżeństwa, w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić do Kancelarii Parafialnej.