Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.45. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie gorzkie żale . Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Możemy już nabywać baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. W ten sposób wspieramy dzieła Caritas, która otacza troską najbardziej potrzebujących w tym okresie przedświątecznym. Niech to będzie wyraz naszej jałmużny wielkopostnej.

Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 5 – 7 marca 2021 r. Poprowadzi je ks. Janusz Filarski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej.

Tradycyjnie w okresie wielkiego Postu zbieramy ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy. W zeszłym roku plany pokrzyżowała nam pandemia i wprowadzone obostrzenia stąd w to dzieło włączyła się zaledwie połowa naszych parafian. Mam nadzieję, że w tym roku każda wioska i ulica na miarę swoich możliwości włączy się w to wspólne dzieło. Tym bardziej, że od kwietnia ubiegłego roku nie zbieramy ofiar ulicami i wioskami na cotygodniowy wystrój świątyni. Likwidując, tą uciążliwą dla wielu formę dbania o godny wystrój świątyni, liczę na to , że staniemy na wysokości zadania i ofiary zebrane w wielkim poście wystarczą lub prawie wystarczą na wystrój świątyni nie tylko w okresie świątecznym ale i przez cały rok. Wszystkim, którym leży na sercu piękno naszej świątyni składam już dziś serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na utrzymanie naszej parafii oraz za wszelkie ofiary składane w jakiejkolwiek formie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich, za Waszą  hojność i zrozumienie, niech Bóg obdarza swoją łaską.