Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

Dziś wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.9.00 i 18.00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się przed trzecią niedzielą Wielkiego Postu, czyli 5-6-7 marca 2021 r.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.16.45. Dzieci będą otrzymywały wyklejankę wielkopostna a młodzież otrzymuje wpisy do indeksu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie gorzkie żale.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiary w zeszłą i obecną niedzielę na ogrzewanie naszej świątyni. Jednocześnie dziękuję serdecznie za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Waszą hojność i troskę o nasze dobro wspólne swoim błogosławieństwem.

Dziękuję tez serdecznie Pani Agnieszce Gajewskiej za dekorację świątyni na dzisiejszą niedzielę.