W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

W przyszłą niedzielę będziemy wspierać naszą modlitwą poszkodowanych w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi na Chorwacji. Również na prośbę Ks. Biskupa zbierane będą ofiary do puszek przed kościołem jako wyraz naszego wsparcia i solidarności z tymi, którzy w tym trudnym czasie zimy i pandemii stracili dach nad głową i nieraz dobytek całego życia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Słowa serdecznych życzeń kierujemy w stronę Pana Mariusza, naszego Pana Kościelnego, który w tym tygodniu będzie obchodził święto swojego Patrona.