W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia .

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, Zapraszamy po mszach świętych do zakrystii.

Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu: w środy i soboty o 17.30.

Możemy zapisywać naszych chorych, których odwiedzimy w przyszłą środę z posługą sakramentalną.

W sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów na spotkanie opłatkowe do salki na plebani o godzinie 11.00.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na godzinę 19.00 na nasze spotkanie adwentowe. Zapraszamy uczniów klas VIII oraz klas I i II szkół ponadpodstawowych.