Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17:10. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ. W dni powszednie o godzinie 17:10, a w niedzielę po sumie.

W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godzinie 8:30, 10:00 i 12:00. Po Mszy Świętej o 12:00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy, o których przystrojenie proszę w tym roku mieszkańców Nowego Bromierzyka, Mieczyna, Przedborza i Grabiny oraz druhów OSP w Staroźrebach.

Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Zapraszam serdecznie asystę procesyjną, służbę liturgiczną ołtarza , druhów OSP ze Staroźreb i Bromierza. Serdecznie proszę aby zadbać o feretrony procesyjne i przygotować je do procesji.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, nie będzie procesji eucharystycznej. Natomiast zapraszam asystę na procesję odpustową w niedzielę 13 czerwca. Bliższe informacje podamy w przyszłym tygodniu.

W tym tygodniu rozpoczął posługę w naszej parafii, na stanowisku kościelnego i grabarza Pan Jacek Gęsicki. Witamy Pana Jacka bardzo serdecznie i życzymy aby ta posługa dawała radość i satysfakcję. Nam wszystkim życzę abyśmy tę posługę na rzecz naszej parafii i świątyni potrafili należycie docenić i uszanować.