Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

We wtorek spotkanie grupy lektorów o godzinie 19.00. Zapraszamy na plebanię.

W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.17.30 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

Próby dzieci do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego:
25 i 27 maj – godzina 16.00. Natomiast spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę od godziny 11.00 do 12.00

Dziękuje za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:
Słomkowo (13 rodzin) – 430 zł i ul. Chopina (2 rodziny) – 40 zł.

Ofiarodawcom i zbierającym składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Już teraz pragnę poinformować, że według kolejki jaka istniała ołtarze przygotowują : Nowy Bromierzyk, druhowie OSP, Mieczyno, Grabina i Przedbórz. Proszę o wcześniejszy kontakt ze mną w celu ustalenia szczegółów.

W dniu wczorajszym wywieźliśmy gałęzie i ziemię z parkingu przy cmentarzu. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Panom: Sławomirowi Jankowskiemu, Waldemarowi Lewandowskiemu, Sławomirowi Bożykowskiemu i Sławomirowi Krupińskiemu. Za włożony trud i bezinteresowną pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie podziękowanie składamy mieszkańcom ulic: Parkowej, Polnej, Żwirki i Wigury, Partyzantów, Strażackiej, Pięknej, Wiatracznej, Trzydziestolecia, Głowackiego, Tęczowej, Wiosennej i Północnej oraz mieszkańcom Osiedla Północnego i Osiedla Sportowego – za obecność na Mszach kolędowych, wspólną modlitwę oraz wsparcie materialne naszej wspólnoty parafialnej. Szczegółowe informacje na ten temat podam w najbliższym stosownym czasie.

Pragnę serdecznie podziękować Paniom: Danucie Siedlich, Annie Nowak, Halinie Kamińskiej, Barbarze Kozyra, Urszuli Mańkowskiej za sprzątnięcie świątyni przed dzisiejszą uroczystością a Pani Agnieszce Gajewskiej za przystrojenie świątyni. Wszystkim Paniom za włożony trud i okazaną życzliwość oraz pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję też rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza jakim jest nowy lichtarz do świec ołtarzowych. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym oficjalnie żegnamy Pana Marka, naszego dotychczasowego kościelnego i grabarza. Za dotychczasowa posługę w naszej wspólnocie składamy serdeczne podziękowanie. Nie ukrywam, że to rozstanie jest dla mnie smutne albowiem Pan Marek wykonywał swoją pracę bardzo sumiennie i rzetelnie. Dziękuję tez za wszelką pomoc, która wykraczała poza obowiązki kościelnego.

Każdy jednak ma prawo decydować o swoim losie i podejmować decyzję o miejscu zamieszkania i swojej przyszłości. Ja argumenty Pana Marka poniekąd rozumiem.

Panie Marku, w imieniu nas kapłanów oraz całej wspólnoty parafialnej jeszcze raz dziękuję za dotychczasową sumienną posługę. Życzę aby nowa praca dawała satysfakcję i nowe miejsce życia było szczęśliwe. Wszystkiego dobrego Panie Marku.