Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

Dzisiejsze ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie świątyni w okresie jesienno-zimowym. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie naszego wspólnego dobra.

W dniu 8 września wyruszyła z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Koziebród. Brało w niej udział ponad 50 osób. Jak na pierwszy raz po długiej przerwie całkiem nieźle. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomagali w organizacji i samym przemarszu. Serdeczne podziękowanie dla Ks. Roberta, który poprowadził grupę na pielgrzymim szlaku. Za oprawę muzyczną dziękuję serdecznie Panu Mirkowi, naszemu organiście. Panom Łukaszowi Kinalskiemu i Jarosławowi Krzemińskiemu za kierowanie ruchem. Serdeczne podziękowanie dla niosących znak z nazwą parafii oraz nagłośnienie. Serdeczne podziękowanie składam policjantom z naszego posterunku w Staroźrebach oraz z posterunku w Drobinie za pilotowanie nas na całej prasie pielgrzymki. Wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i wspólną modlitwę. Niech Matka Boża wynagrodzi Wasz trud…..

Jutro po Mszy Świętej o 18.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z Figurą Maryi wokół kościoła.

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.

W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. W tym dniu organizujemy wyjazd dzieci do Rostkowa. Osoby chętne do wzięcia udziału zgłaszają się do swoich katechetów. Koszt wyjazdu to symboliczne 5 zł. Natomiast przejazd pokryjemy ze środków własnych parafii. Zachęcamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w pielgrzymce i uczczenia Patrona dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Dotyczy to uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych. Obecność obowiązkowa.

W minionym tygodniu dokończyliśmy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni. Wymieniliśmy kolumny głośnikowe i ich rozmieszczenie. Wymianie uległy też wszystkie przewody. Niestety po ostatnich wyładowaniach atmosferycznych część nagłośnienia uległo zniszczeniu. To co udało się naprawić naprawiliśmy (wzmacniacz) Natomiast niektóre mikrofony i nagłośnienie bezprzewodowe oraz mikser dla scholii musieliśmy wymienić. Całą centralę nagłośnienia przenieśliśmy do bocznej zakrystii dzięki czemu zlikwidowaliśmy „pajęczynę” kabli na ścianach i leżących w prezbiterium. Przy tej okazji pragnę podziękować Panu Łukaszowi Kinalskiemu za ofiarowaną do świątyni profesjonalną skrzynkę na wzmacniacze, a Panu Krzysztofowi Kinalskiemu za pomoc w rozprowadzeniu instalacji, szczególnie za wykonanie otworów w ponad metrowej grubości ścianach. Całkowity koszt tej inwestycji to kwota 6000 zł.

Również w ostatnim czasie firma archiwistyczna z Krakowa wykonała aktualizację inwentaryzacji cmentarza. Naniesiono nowe groby, usunięto te zlikwidowane. Wykonano nowe księgi inwentarzowe cmentarza oraz nową aktualną mapę cmentarza z numeracją grobów. Koszt tej inwestycji to 2500 zł.

Trwają też prace remontowe na plebani, w kancelarii, holu oraz w salce do spotkań. Bliższe informacje podam po zakończeniu inwestycji.

Wszelkie te i podobne prace są możliwe do wykonania dzięki waszej ofiarności i trosce o nasze dobro wspólne. Bóg zapłać.