Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

W piątek serdecznie zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. Wyruszymy ulicami naszej Parafii. Trasa przebiegać będzie ulicami: Wieczorka, Sienkiewicza, Słoneczna, Północna i Kościelna. Będziemy rozważać mękę Pana naszego Jezusa Chrystusa wypraszając łaskę i dar pokoju dla bratniego narodu ukraińskiego i całego świata. Aby obdarzać pokojem innych musimy go odnaleźć w naszych sercach. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich naszych parafian : dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy do poszczególnych stacji przedstawicieli grup i stanów według porządku:

Stacja I : Dzieci

Stacja II : Ministranci

Stacja III : Młodzież (szczególnie kandydaci do bierzmowania)

Stacja IV: Lektorzy

Stacja V: Koła Różańcowe

Stacja VI: Rady Parafialne

Stacja VII: Nauczyciele, katecheci i pracownicy szkół

Stacja VIII: Matki

Stacja IX: Ojcowie

Stacja X: Asysta procesyjna

Stacja XI: Pracownicy Urzędu Gminy, radni i sołtysi

Stacja XII: Księża i Siostry zakonne

Stacja XIII: Druhowie OSP

Stacja XIV: Wszyscy chętni Parafianie i goście

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 10.00. W procesji z palmami idziemy z krzyżem i lampionami. Zapraszam asystę.

W niedzielę Palmową po Mszy świętej o 10.00 odbiór alb dla dzieci komunijnych. Alby odbieramy w salce na plebani.

Zachęcamy do nabywania baranków na stół wielkanocny w zakrystii po Mszach świętych w cenie 6 zł. W ten sposób wspieramy najbardziej potrzebujących, którym niezbędną pomoc świadczy Caritas naszej diecezji.

Zgłaszamy naszych chorych, których pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną w ostatnim tygodniu przed świętami. Dokładny termin podamy za tydzień.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– Przeciszewo ( 19 rodzin) – 405 zł

– ul. Mostowa ( 6 rodzin ) – 270 zł

– ul. Chopina ( 9 rodzin) – 200 zł­­­­­­

– Przedbórz ( 29 rodzin ) – 600 zł

– Bromierz ( 13 rodzin ) – 385 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.